MFD

Preses relīzes

MFD Veselības centrs „Dziedniecība” aicina bez maksas nodot asins analīzes uz HIV


2011. gada 29. novembrī – Š.g. 1. decembrī,  Pasaules AIDS dienas ietvaros, MFD Veselības centrs „Dziedniecība”  (Rušonu ielā 15, Rīga) piedāvā cilvēkiem, kam radušās šaubas par iespējamu inficēšanos, nodot asins analīzes uz cilvēka imūndeficīta vīrusu (HIV) bez maksas.

Katru gadu 1. decembrī pasaulē tiek atzīmēta AIDS diena, kuras ietvaros notiek neskaitāmi pasākumi un akcijas, lai sabiedrību informētu par AIDS izplatību un bīstamību, kā arī cīņu pret nāvējošo slimību.

Pēc Latvijas Infektoloģijas centra datiem, šogad Latvijā reģistrēti 212 jauni inficēšanās gadījumi ar HIV. Kopējais oficiāli reģistrēto HIV inficēto skaits Latvijā sasniedzis 5100 cilvēkus, turklāt šogad HIV stadijā miruši 22, AIDS stadijā miruši 43 cilvēki. Visvairāk pacientu patlaban ir vecuma grupā no 21 līdz 29 gadiem, t.i. 2373 cilvēki, vecuma grupā no 30 līdz 49 gadiem - 1897 cilvēki, bet 184 ir vecāki par 50 gadiem.

Galvenie inficēšanās ceļi ir:
• seksuāli transmisīvais – dzimumattiecības ar biežu partneru maiņu, nelietojot prezervatīvus;
• caur asinīm u.c. bioloģiskiem šķidrumiem, ja tie satur asinis; (tai skaitā vienreizlietojamo šļirču neizmantošana intravenozo narkotiku lietotājiem);
• jaundzimušā inficēšanās no mātes grūtniecības, dzemdību vai zīdīšanas laikā (HIV vertikālā transmisija).

Kaut arī HIV ir neizārstējama slimība, tomēr ar katru gadu, zinātnei attīstoties, medikamentu klāsts, ko izmanto HIV inficēto cilvēku ārstēšanā, pieaug. Tiek uzskatīts, ka HIV inficēta persona, saņemot savlaicīgu, adekvātu terapiju var nodzīvot pat vairākus gadu desmitus, tāpēc inficētajam ļoti būtiski diagnosticēt šo briesmīgo saslimšanu pēc iespējas ātrāk.

Gaidām visus interesentus, kas vēlas nodot asins uz HIV bezmaksas, 2011. gada 1. decembrī MFD Veselības centrā „Dziedniecība”, Rušonu ielā 15, Rīgā, no plkst. 13.00 līdz 18.00, 311. kabinetā. Sīkāka informācija: Tālr. 67131313.

Ārsta norīkojums nav nepieciešams. Informācija par katru pacientu ir stingri konfidenciāla!

Visās pārējās dienās nepieciešamās analīzes var nodot par maksu arī MFD Veselības centrā „Pārdaugava”, Vienības gatvē 109, Rīgā, kā arī saņemt pieredzējušu ārstu konsultācijas bez garām rindām.

Papildus informācija par MFD Veselības centru pakalpojumiem un diagnostikas iespējām - Internetā: www.mfd.lv un www.mfd-pardaugava.lv

 


MFD Veselības grupas Medicīniskā firma SIA „Dziedniecība” sāka savu vēsturi vairāk kā pirms 40 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā astoņdesmit tūkstošiem pacientu dažādās vietās visā Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus. Sīkāku informāciju var iegūt www.mfd.lv vai pa tālruni 67255823.

web izstrāde, interneta veikalu izstrāde un seo web hostings, .net hostings, serveru noma
Top.LV