MFD

Preses relīzes

2009. gada 19. novembrī, MFD Veselības centrs, atzīmējot Pasaules Hroniskas obstruktīvas plaušu slimības (HOPS) dienu, piedāvā bezmaksas pneimonologa konsultācijas


19. novembrī visā pasaulē tiks atzīmēta Hroniskas obstruktīvas plaušu slimības (HOPS) diena, kuras laikā ārsti skaidros iedzīvotājiem par hroniska bronhīta veidiem, riska faktoriem, diagnostiku un profilaksi, kā arī stāstīs par smēķēšanas kaitīgumu un veidiem, kā vieglāk atmest šo kaitīgo ieradumu.

Popularizējot HOPS dienu Latvijā, MFD Veselības centra MFD Diagnostikas ēkā, Rušonu ielā 15, Rīgā, š.g. 19. novembrī no plkst. 16.00 līdz 20.00 tiks rīkota sabiedrības izglītošanas diena par šo saslimšanu. Interesenti var ierasties norādītajā laika periodā bez iepriekšēja pieraksta. Sīkāka informācija pa tālruni 67131313.

Kā atzīst MFD Veselības centra pneimonoloģe docente Evija Livčāne, Latvijā joprojām iedzīvotāji neapzinās, ka smēķēšana ir viens no lielākajiem draudiem viņu veselībai un dzīvībai. Tā rada daudzu nopietnu saslimšanu attīstību, kā, piemēram, HOPS, plaušu vēzis u.c. Tādēļ 19. novembrī visiem interesentiem tiks stāstīts par veidiem, kā atmest smēķēšanu, būs pieejami informācijas materiāli par smēķēšanas kaitīgumu, tiks veikta plaušu funkcijas pārbaude (spirometrija) un sniegtas rekomendācijas par medikamentiem, ar kuru palīdzību var atmest šo kaitīgo paradumu.

Ja pacients vēlēsies noskaidrot savu plaušu veselības stāvokli un to, vai kaitīgais paradums jau nav uzsācis savu postošo ietekmi, tiks piedāvāts veikt padziļinātu plaušu stāvokļa diagnostiku par akcijas cenām. Ar šī izmeklējuma palīdzību ir iespējams atrast vismazākos veidojumus, kas varētu liecināt par plaušu vēzi agrīnā stadijā.

HOPS ir progresējoša slimība, kuru raksturo ierobežota gaisa plūsma caur elpceļiem, kas nav pilnībā atgriezeniska. Apmēram 85% slimniekiem HOPS cēlonis ir tabakas un citu apreibinošu vielu smēķēšana. Būtiska nozīme HOPS attīstībā ir putekļu, ķimikāliju iedarbībai darbavietā (tvaiki, kairinātāji un dūmi) un vides gaisa piesārņojumam.

HOPS raksturīgi simptomi ir elpas trūkums, apgrūtināta elpošana, klepus, spiedoša sajūta krūtīs un pastiprināta krēpu sekrēcija. Paasinājuma gadījumos slimnieks nereti jāstacionē.

HOPS ārstēšana ir ilgstoša. Smēķētājiem visefektīvākais pasākums, lai palēninātu slimības progresēšanu, ir smēķēšanas atmešana. Medikamenti palīdz kontrolēt simptomus, savukārt rehabilitācija un psihoterapija var būt noderīga, lai uzlabotu dzīves kvalitāti.

HOPS jāatšķir no citām plaušu saslimšanām, kurām ir līdzīgi simptomi. Latvijas pneimonologus un onkologus satrauc pieaugošā HOPS un plaušu vēža attīstība. Vīrieši ar plaušu vēzi slimo 7-10 reizes biežāk kā sievietes, turklāt saslimstība pieaug proporcionāli vecumam.

MFD atgādina, ka agrīna diagnostika palielina iespēju izārstēt plaušu vēzi tā sākotnējā stadijā, savukārt smēķēšanas atmešana ar katru gadu palielina Jūsu iespējas sagaidīt skaistas vecumdienas un nodzīvot pilnvērtīgu, ilgu un veselīgu mūžu.


Papildus informācija par MFD Veselības centra veselības aprūpes pakalpojumiem un diagnostikas iespējām - Internetā: www.mfd.lv

web izstrāde, interneta veikalu izstrāde un seo web hostings, .net hostings, serveru noma
Top.LV