MFD

Preses relīzes

2009. gada 12. oktobrī MFD Veselības centrā, atbalstot Pasaules Redzes dienu, ir iespējams bezmaksas pārbaudīt redzi un izmērīt acu iekšējo spiedienu


Katru gadu starptautiskā Pasaules Redzes diena norisinās oktobra otrajā ceturtdienā, pievēršot cilvēku uzmanību redzes traucējumu un akluma problēmām.

MFD Veselības centrs, iesaistoties un atbalstot Pasaules Redzes dienu, š.g. 12. oktobrī no plkst. 8.00 līdz 14.00 aicina bezmaksas pārbaudīt redzi un izmērīt acu iekšējo spiedienu.

Redzes pārbaude tiks veikta MFD Veselības centra Arodveselības dienestā, Rušonu ielā 15, Rīgā (8. kabinetā). Sīkāka informācija pa tālruni 67131313, 67250340.

Pasaules Redzes dienas ietvaros, šajā gadā īpaša uzmanība tiek veltīta acu veselībai, saslimšanu profilaksei un savlaicīgai medicīniskās palīdzības sniegšanai.

Galvenie redzes traucējumu un akluma iemesli ir:
- katarakta (lēcas apduļķošanās);
- nekoriģētas refrakcijas anomālijas (tuvredzība, tālredzība, astigmatizms);
- glaukoma (acu spiediena paaugstināšanās, kas noved pie redzes nerva atrofijas);
- diabētiskā retinopātija;
- tīklenes distrofija.

Acu veselības svarīgākais faktors ir periodiska redzes pārbaude un acu iekšējā spiediena mērīšana. Paaugstināta acs iekšējā spiediena rezultātā attīstās redzes nerva bojājums, kas rada pakāpenisku redzes lauka sašaurināšanos un neatgriezenisku redzes pasliktināšanos. Paaugstināts acs iekšējais spiediens, slimības sākumā, ilgu laiku nav jūtams un neizraisa simptomus, tāpēc ir ļoti svarīgi katram cilvēkam vismaz 1 reizi gadā apmeklēt oftalmologu, lai veiktu profilaktisko redzes pārbaudi. Savlaicīgi konstatējot redzes traucējumus, 85% gadījumos tie ir novēršami un ārstējami.

Papildus informācija par MFD Veselības centra medicīnas pakalpojumiem un diagnostikas iespējām - Internetā: www.mfd.lv

 

web izstrāde, interneta veikalu izstrāde un seo web hostings, .net hostings, serveru noma
Top.LV