MFD

Preses relīzes

2009. gada 15. maijā MFD Kardiocentrā notiek pasākums „Diena cīņai ar arteriālo hipertensiju”

17. maijā visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules hipertensijas diena. Atzīmējot šo dienu, MFD Kardiocentrs rīko pasākumu „Diena cīņai ar arteriālo hipertensiju”, vēršot sabiedrības uzmanību paaugstināta asinsspiediena riskam.

2009. gada 15. maijs - MFD Kardiocentrā, Maskavas ielā 297, Rīgā notiks pasākums: «Diena cīņai ar arteriālo hipertensiju». MFD Kardiocentra telpās no plkst. 11.00 līdz 15.00 visiem interesentiem būs iespēja izmērīt arteriālo asinsspiedienu un saņemt ārsta konsultāciju par brīvu. Tikai š.g. 15. maijā, pierakstoties uz jebkuru MFD Kardiocentra pakalpojumu - 50% atlaide.

Pēdējo gadu laikā, aptaukošanās un hipertensija ir visbiežāk sastopamās saslimšanas pasaulē. Akcija „Vai Tu esi riska grupā?” tiek rīkota, lai pievērstu rīdzinieku uzmanību savai veselībai.

Akcijas ietvaros MFD Kardiocentra ārsti pastāstīs par saslimšanu, kas saistītas ar arteriālo hipertensiju un aptaukošanos bīstamību, sniegs rekomendācijas kā izvairīties no šīm saslimšanām. Visiem interesentiem tiks izmērīts arteriālais asinsspiediens un vidukļa apkārtmērs, jo tieši šie rādītāji nosaka hipertensijas attīstības risku.

Pašlaik Latvijā aptuveni 40% iedzīvotāju ir hipertensija. Aptuveni puse hipertonijas slimnieku gandrīz neko nezina par savu saslimšanu. Tikmēr, hipertensijas sekas - infarkts un insults - ir biežākais mirstības iemesls Latvijā.

Kas veicina arteriālās hipertensijas «situācijas pasliktināšanos»? Pie galvenajiem riska faktoriem tiek minēts vecums - vīriešiem vairāk par 40 gadiem un sievietēm vairāk par 45 gadiem, iedzimta nosliece uz hipertensiju, smēķēšana, aptaukošanās, stress, mazkustīgs dzīvesveids. Šo un citu riska faktoru kombinācija rada summējošu efektu uz sirds un asinsvadu saslimšanu attīstību. Ne velti arteriālo hipertensiju sauc par „kluso slepkavu”.

Pārlieku lielais taukaudu daudzums vēdera rajonā, ko aprēķina izmērot vidukļa apkārtmēru, norāda uz abdominālo aptaukošanos, kas ir viens no sirds un asinsvadu saslimšanu riska faktoriem.

Ārsti iesaka ikvienam vienu reizi 5 gados apmeklēt kardiologu. Ir skaidrs, ka cīņai ar hipertensiju jābūt masveidīgai un MFD Kardiocentrā ir viss nepieciešamais, lai cīnītos ar šo saslimšanu - augsti kvalificēti kardiologi un mūsdienīgākais aprīkojums. MFD Kardiocentra ārsti cer, ka šis pasākums «Diena cīņai ar arteriālo hipertensiju» palīdzēs cilvēkiem izprast kardio-metabolisko faktoru bīstamību arteriālās hipertensijas riska un komplikāciju attīstībā, kā arī cer, ka jau tuvākajā nākotnē, pateicoties profilaktiskajiem pasākumiem, aktīvam dzīvesveidam un pareizam uzturam mūsu sabiedrība kļūs veselīgāka.

Sīkāka informācija par akciju: www.kardio.lv vai pa tālruni 67186595.

web izstrāde, interneta veikalu izstrāde un seo web hostings, .net hostings, serveru noma
Top.LV