MFD

Preses relīzes

2012. gada 7. maijā Veselības centrā „Možums-1” notiks bezmaksas dermatologa konsultācijas


Š.g. 7. maijā Latvijā jau piekto gadu norisināsies Eiromelanomas diena, kuras laikā iedzīvotājiem tiks sniegta iespēja bez maksas konsultēties par ādas veselību un saņemt rekomendācijas par saules aizsarglīdzekļu lietošanu pie Veselības centra „Možums-1” sertificētas dermatoloģes, veneroloģes Agneses Portnajas.

Saslimšana ar ādas vēzi Latvijā un pasaulē katru gadu palielinās, turklāt pieaug arī šīs saslimšanas izraisīto nāves gadījumu skaits. Viens no galvenajiem melanomu provocējošiem faktoriem ir saņemtais pārmērīgais ultravioletā starojuma (saules, solārijs) daudzums visas dzīves laikā.

Lai aicinātu sabiedrību pievērst uzmanību ādas veselībai un veikt dzimumzīmju un ādas jaunveidojumu diagnostiku, visā Eiropā un arī Latvijā dermatologi ik gadu organizē īpašu Eiromelanomas akciju (Eiropas ādas vēža profilakses kampaņu) ādas vēža agrīnai diagnostikai un profilaksei. Galvenais akcijas mērķis ir samazināt melanomas (ādas vēža) saslimstības biežumu un mirstību, kā arī veikt iedzīvotāju izglītojošo darbu par melanomas un ādas vēža (ne-melanomas) slimības pazīmēm, par ultravioleto staru kaitīgumu un optimāliem risinājumiem ādas aizsardzībai, uzsverot, ka melanoma (ļaundabīgs ādas pigmentu veidojošo šūnu audzējs) attīstās un progresē ievērojami agresīvāk nekā ādas vēzis.

Svarīgi zināt:

• Bērni ir jāaizsarga no saules jau agrā vecumā, regulāri (ik pēc divām stundām) lietojot saules aizsargkrēmu ar maksimālo aizsardzības indeksu vai īpaši bērniem piemērotu saules aizsargkrēmu. Bērniem ir jāvalkā krekliņš, cepurīte un saulesbrilles. Līdz trīs gadu vecumam bērni ir īpaši jāsargā no saules. Īpaši negatīva ietekme ādas vēža attīstībā ir bērnībā un pusaudžu vecumā iegūtiem saules apdegumiem.

• Līdz 35 gadu vecumam bieži sauļojoties vai apmeklējot solāriju, risks saslimst ar ādas vēzi dzīves laikā pieaug par 75 %, jo šajā vecumā cilvēka āda ir īpaši jūtīga pret ultravioletajiem stariem.

• Saules kaitīgajai iedarbībai vairāk ir pakļauti cilvēki ar gaišu ādu, blondiem matiem, zilām vai zaļām acīm - tā saucamais I un II fototips, kam slikti veidojas iedegums, bet kas ātri apdeg saulē.

• Pastiprinātas rūpes savai ādas veselībai jāvelta cilvēkiem, kuriem ir liels ādas pigmentēto veidojumu skaits kopš bērnības, kuri daudz sauļojas saulē vai bieži apmeklē solāriju, kuri lielāko darba laiku pavada ārpus telpām, piemēram, celtnieki, dārznieki, laukstrādnieki, sētnieki.


Viens no svarīgākajiem profilaktiskajiem pasākumiem, kā izvairīties no saslimšanas ar melanomu un citiem ādas vēža veidiem ir samazināt ultravioletā starojuma daudzumu un savlaicīgi konsultēties pie ārsta. Turklāt ādas vēzis ir viena no retajām vēža formām, kas ir vizuāli diagnosticējama, tāpēc viegli un veiksmīgi ārstējama agrīnās stadijās. Lielāka vērība ādas apskatē jāvelta cilvēkiem no 40 gadu vecuma, jo dzīves laikā uzkrātais ultravioletais starojums summējas.

Bezmaksas konsultācijas pēc iepriekšēja pieraksta sniegs dermatoloģe Agnese Portnaja, kura ir arī Veselības centra „Možums-1” galvenā ārste. Speciāliste ir Baltijas Dermatovenerologu Asociācijas un Latvijas Dermaskopijas biedrības biedre. Ārste regulāri papildina savas zināšanas, piedaloties konferencēs un semināros, kā Latvijā, tā arī ārzemēs.

Konsultācija notiks 2012. gada 7. maijā no plkst. no 12.00 līdz 15.00 Veselības centrā „Možums-1”, Rīgā, Bruņinieku ielā 8. Pieraksts uz konsultāciju pa tālruni 67273435.

Papildus informācija par Veselības centra „Možums-1” medicīnas pakalpojumiem Internetā - www.mozums1.lv.


MFD Veselības grupa uzsāka savu darbību vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 350 000 pacientu dažādās vietās Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus. MFD Veselības grupu pārstāv mūsdienīgi veselības aprūpes centri un doktorāti: Veselības centrs „Pārdaugava”, „Iļģuciems”, „Dziedniecība” un „Možums-1”, plašs doktorātu tīkls, kardiocentri, diagnostikas nodaļas, sieviešu veselības centri „Vita”, zobārstniecības klīnikas „ASTRA dent” un „Nova Dent”. MFD lepojas ar modernu medicīnisko aprīkojumu un vairāk kā 700 darbinieku lielu kolektīvu. Vairāk informācijas: www.mfd.lv.


web izstrāde, interneta veikalu izstrāde un seo web hostings, .net hostings, serveru noma
Top.LV